Wysokość wydatków będzie również zależna od pakowności pojazdu.

Jeśli nieszczęśliwym zdarzeniem losu będziemy uczestnikiem wypadku na drodze, a nasz samochód na pewno nie nadaje się do dalszej jazdy, musimy podjąć decyzję o wynajęciu autolawety. Warto pamiętać, aby, zanim wykonamy telefon do działalności pełniącej tego typu pomoc, dowiedzieć się, czy pomoc drogowa tego typu nie obejmuje posiadanego przez nas ubezpieczenia. W takim wypadku sprawa jest łatwa i wystarczy nawiązać kontakt z ubezpieczalnią.

 

W przypadku gdy musimy poradzić sobie sami, koszt jaki będziemy musieli ponieść za wynajem autolawety warszawa będzie uzależniony od sporej ilości czynników. Do najważniejszych trzeba niewątpliwie zaliczyć drogę jaką przejedzie pojazd, aby do nas dotrzeć a ponadto czas załatwienia całej pomocy, który uwzględnia przyjazd na miejsce zdarzenia, odpowiednie zabezpieczenie samochodu na lawecie oraz transport we wskazane miejsce. Wysokość kosztów będzie także zależna od ładowności pojazdu a także od tego, jak wiele samochodów brało udział w wypadku. Jeżeli np trzy samochody potrzebują przetransportowania do bardzo zbliżonych miejsc, wtedy drogowa pomoc może zostać zapewniona wszystkim uczestnikom równocześnie, przy sporym ograniczeniu ceny.

 

Warto mieć na uwadze, że nie tylko parametry lawety mają znaczenie dla kosztów usługi, lecz także wielkość oraz ciężar uszkodzonego auta. Zapoznajmy się w tym momencie z kilkoma danymi cyfrowymi. Koszt kompleksowej usługi zazwyczaj mieści się w granicach od 250-400 pln. Ponadprogramowe wydatki, w wysokości mniej więcej 3 złotych za kilometr, musimy ponieść, jeśli autolaweta zostanie wynajęta w firmie , która znajduje się w dużej odległości od miejsca zdarzenia.

Dodaj komentarz