Testy penetracyjne mają za zadanie udawać ataki ze strony hakerów.

Właściwie każdy, kto robi jakiekolwiek operacje firmowe w sieci internet, prędzej czy później będzie zmuszony korzystać z hostingu. Na rynku działa dużo spółek hostingowych, a większość z nich korzysta z serwerowni zewnętrznych, opierając się na technologii, jaką jest Serwer VPS. Jest to rodzaj przestrzeni dla naszych danych, która została w wirtualny sposób odłączona z fizycznego serwera. Posiada to duże zalety, o których zaraz powiemy szerzej.

 

Póki co powinniśmy mieć świadomość, iż to rozwiązanie niezmiernie znane i wciąż podlegające rozwojowi. Swoją dużą popularność zawdzięcza przede wszystkim mniejszym wydatkom. Ponieważ przestrzeń jest wydzielana, nie występuje potrzeba wypożyczania kompletnego serwera, z którego i tak byśmy nie skorzystali w pełni. z tego powodu jest to związane z znacznie niższymi kosztami, co jest bardzo ważne dla biznesmena. Co także istotne, tego rodzaju serwerem nie zajmujemy się samemu. Za większość rzeczy technicznych odpowiada administracja serwerów, dzięki czemu my będziemy mogli skupić naszą uwagę na tym, co ważne. Co tak samo istotne, na tego typu serwerach będziemy mogli liczyć na duże bezpieczeństwo.

 

A to dlaczego? Bo ich oprogramowanie ochronne regularnie jest kontrolowane przez tzw. testy penetracyjne, które mają pozorować ataki hakerskie. Z tej przyczyny szybko wykrywa się wszelkie luki w obronie serwera oraz się je usuwa. W związku z tym zabezpieczenie są coraz lepsze, a nasze informacje coraz bezpieczniejsze.

Dodaj komentarz