Seria Pop! jest aktualnie rozpoznawalna na całym świecie.

Figurki winylowe z dużymi i kanciastymi głowami to charakterystyczny znak rozpoznawczy działalności Funko pop. Seria Pop! jest dziś znana na całym świecie. Co się kryje za niezwykłą popularnością kolekcjonerskich figurek firmy Funko Pop!?

Funko to amerykańska firma, którą założono w 1998 roku. Aktualnie jest jednym z największych producentów figurek oraz wielu innych przedmiotów dla zapalonych kolekcjonerów. Kolekcjonerskie figurki Funko Pop! przyciągają uwagę klientów nietypowym designem. Są wykonane z winylu- tworzywa sztucznego. Mają kanciaste, duże głowy, które to w wyniku połączenia z mniejszymi ciałami stworzyły rozpoznawalne zestawienie. Wierne odwzorowanie wszelkich detali to ich kolejny atut. Cała kolekcjonerska figurka jest umieszczana w eleganckim pudełeczku , które ma dodatkowo okienko – nie wyrzucajmy go, ponieważ figurka może stracić na swojej wartości. Natomiast tym, co sprawiło, że figurki Pop! są tak popularne, jest nawiązanie do pop-kultury a także ich ekskluzywność. Dzięki temu nie tylko i wyłącznie budzą w wielu pasję do kolekcjonerstwa, lecz też mogą być świetnym rozwiązaniem na lokatę kapitału. Figurki z poniektórych serii osiągają astronomiczne kwoty na organizowanych aukcjach. Marka na bieżąco wprowadza nowe serie kolekcjonerskich figurek, pośród których prawie każdy może znaleźć coś dla siebie.

Funko Pop!: najbardziej rozchwytywane serie

Figurki Funko Pop! oferowane są w licencjonowanych seriach, dzięki czemu fani filmów, seriali, animacji, komiksów, gier komputerowych, a także aktorów czy piosenkarzy mają szansę bez problemu stworzyć kolekcję ulubionych postaci.

Wśród popularnych serii figurek Funko Pop! zaliczamy: Star Wars , Harry Potter , Gra o Tron, Rick & Morty z Disney’a: Toy Story, Kraina Lodu, Król Lew, Mała Syrenka a także wiele innych , Marvel: Avengers jak i Hulk, Iron Man, Thor i inni , DC Comics: Batman, Superman, Wonder Woman oraz inni , Overwatch , Dragonball Z, Władca Pierścieni

Do kupienia są też figurki Pop, które przedstawiają znane osoby, na przykład wynalazców, piosenkarzy, aktorów. Własne figurki mają m.in. królowa Elżbieta II a ponadto książę Harry, Albert Einstein, Leonardo da Vinci, Jaś Fasola, Alfred Hitchcock.

 

 

Jeśli chodzi o popularność figurek Funko nasz kraj także ma swoich kolekcjonerów, którzy bez przerwy rozszerzają swoje kolekcje o nowe figurki. Na dzień dzisiejszy figurki Pop! dostępne są w wielu punktach sprzedaży. Jest możliwość zakupić je w hurtowniach z zabawkami, sklepach z wydawnictwami filmowymi, muzycznymi, grami komputerowymi. Jednak najszerszy wybór figurek czeka na nas w internetowych sklepach a ponadto na różnych aukcjach – to tam można kupić niedostępne już egzemplarze. Średni koszt za figurkę firmy Funko Pop! to około 55 złotych, lecz niektóre produkty z limitowanych edycji osiągają od 100 zł do nawet ponad 300 zł. By zakupić je w lepszej cenie, powinniśmy porównywać oferty pomiędzy sklepami a także czaić się na zdarzające się promocje.

Dodaj komentarz