Rok akademicki – w jaki sposób zaplanować swój cenny czas?

Rok akademicki – w jaki sposób zaplanować sobie czas

Prawie że każdy student miał kiedyś sytuację, kiedy zaczęło mu brakować wystarczającej ilości czasu, a zaliczenia zbliżały się wielkimi krokami. Niestety bardzo wielu studentów zmaga się z prokrastynacją i niespecjalnie wiedzą co powinni z tym zrobić aby się tego pozbyć. Na całe szczęście istnieje pewne rozwiązanie, jest ono wyjątkowo proste, ale mało osób posiada chęci z takiego rozwiązania korzystać. Mowa tutaj o rzeczy zwanej planner.

Planner akademicki 2020/21

Organizowanie sobie konkretnego dnia na papierze wydawać się może mało ciekawym pomysłem, wizja przesiadywania przed notatnikiem wydaje się zdecydowanie bardziej przeszkadzać w produktywnym spędzaniu czasu, niż pomagać. Natomiast sporej ilości uczniów traci ogromną liczbę swojego czasu na bieżącą organizację tego co mają robić, przez co przeważnie zaczynają się miotać podczas pracy a także tracą ogrom czasu podczas próby ogarnięcia całości. Wystarczy jednak przeznaczyć piętnaście min każdego dnia na to, by rozplanować sobie w swoim plannerze dzień, spowoduje to, że niewątpliwie o niczym nie zapomnimy i będziemy dokładnie od razu wiedzieć co powinniśmy robić.

Praktyczność plannerów      

Nie każdy o tym wie, niemniej jednak większość wielkich ludzi korzystała właśnie z takiej techniki. Możemy tutaj wymienić Immanuela Kanta, który (jak mówi żart) miał tak wyśmienicie rozplanowany każdy dzień, że ludzie z otoczenia regulowali zegarki w zależności od tego, w momencie gdy wychodził na spacer do pobliskiego parku. Owszem prawdą jest, iż Kant miał wnikliwie zorganizowany dzień a także rozpisany szczegółowy jego przebieg w własnym notatniku, który był zwyczajnie jak planner. Używając tej techniki gospodarowania czasem, możemy być pewni, że nagle obudzimy się ze zdanymi egzaminami a także znaczną ilością czasu.

Dodaj komentarz