Preparat do pielęgnacji suchej cery powinien chronić ją przed wpływem promieni słonecznych.

Cera sucha to taki typ skóry, której wyraźnie brakuje odpowiedniego nawilżenia. Jej powierzchni brakuje przyjemnej gładkości. zdecydowanie bliżej jej do nieregularnej i chropowatej skorupki, która jest niezbyt przyjemna podczas dotykania. Wyraźnie przesuszone części naszej skóry mogą się również łuszczyć. Przeważnie mamy z tym do czynienia na brodzie oraz w okolicach skrzydełek nosa. Cerę suchą bardzo łatwo możemy podrażnić, więc w takim przypadku wskazane jest używanie bardzo delikatnych a także przebadanych pod kątem dermatologicznym preparatów pielęgnacyjnych.

 

Kosmetyki zalecane właśnie do pielęgnowania cery przesuszonej, delikatnej a także wrażliwej, z pewnością okażą się w takim przypadku świetnym rozwiązaniem. Warto szukać ich jednak w sprawdzonych miejscach. Poniektóre drogerie mają na pewno oddzielne działy z naturalnymi preparatami, jednakże znacznie większą ich liczbę można odszukać przeszukując internet, punktach zielarskich oraz sklepach z produktami naturalnymi. Szukając środków do pielęgnowania suchej cery, na pewno należy patrzeć na ich składy oraz kierować na to szczególną uwagę. Muszą być w nich zawarte substancje o działaniu zarówno natłuszczającym a także nawilżającym, jak również o działaniu ochronnym.

 

Dobry środek do cery suchej powinien zabezpieczać ją przed negatywnym wpływem słońca, oznacza to, że musi mieć w sobie wysokie filtry przeciwsłoneczne. Wbrew pozorom taką ochronę należy zagwarantować swojemu ciału nie tylko i wyłącznie w trakcie letniej wycieczki, bo mimo tego, iż latem i wiosną to słońce de facto dokucza nam najbardziej i działa najsilniej, to jednak nie możemy stwierdzić, że cudem jesienią czy zimą przestaje ono działać na skórę. Nawet jeśli nie odczuwa się tego na co dzieńnależy mieć tego świadomość. Nadmierne opalanie skóry może jej zaszkodzić. Szczególnie posiadaczki a także właściciele cery suchej muszą każdego dnia stosować produkty z wysokim filtrem, jakie zapewniają prawidłową ochronę przed promieniami słonecznymi. Naturalne kosmetyki dla panów coraz częściej są wzbogacane tego typu związkami, ponieważ faceci także martwią się wszakże swoim wyglądem a także próbują cały czas o niego dbać. Obecne na rynku kosmetyki przeznaczone do cery suchej muszą również zabezpieczać tę skórę przed wszelkimi innymi faktorami, nie tylko tymi atmosferycznymi oraz nie tylko tymi związanymi z promieniowaniem słonecznym.

 

Na skórę mocno suchą negatywnie zadziałają także te zanieczyszczenia, które na co dzień obecne są w powietrzu oraz środowisku. Równie złym, a może trochę gorszym wpływem na cerę wykazują się wolne rodniki. Musimy się przed nimi chronić a także w miarę możliwości ograniczać ich dostęp do skóry, w czym bardzo pomagają nam kosmetyki naturalne wyposażone w związki antyoksydacyjne, tj. witamina A lub witamina E i C czy selen bądź cynk.

 

W czasie zimy warto również dodatkowo delikatnie natłuszczać cerę, aby tak jeszcze bardziej ją chronić. Dzięki temu nie będzie ona tak wrażliwa na niszczące oddziaływanie mrozu czy silnego wiatru.

Dodaj komentarz