Peptydy SARM w ostatnim czasie zdobyły dużą popularność.

Właściwie każdy, kto kiedyś bardzo interesował się sportem a także kulturystyką a ponadto dążył do tego by zbudować sylwetkę sportowca, słyszał o wielu różnych środkach wspomagających jej osiągnięcie. Peptydy SARM są właśnie takimi środkami, które to ostatnimi czasy osiągnęły bardzo dużą popularność. Czy możemy stosować je całkowicie bezpiecznie, bez skutków ubocznych?

 

Najpierw dowiedzmy się czym w zasadzie są peptydy SARMy. Z angielskiego to skrót od „Selective Androgen Receptor Modulators”, co oznacza selektywny modulator receptorów androgenowych. Ich działanie podobnie jak w przypadku takich sterydów jak testosteron ma charakter anaboliczny, ale co istotne efekty androgenne przy peptydach SARM są znacznie mniejsze.

 

To z całą pewnością wielka ulga dla osób które martwią się o ginekomastię a oprócz tego kłopoty hormonalne. Co ciekawe, peptydy SARMy bardzo podobnie jak testosteron wyeksponują a także wzmocnią mięśnie a oprócz tego sprawią, iż nasze kości będą mocniejsze a ponadto dodadzą nam sił, ale nie powinniśmy się obawiać podczas ich stosowania takich niechcianych efektów ubocznych jak choćby obniżenie głosu czy występowanie zmian skórnych. Stosując peptydy SARMy w bardzo wielu przypadkach zastanawiamy się, czy ich stosowanie nie odbije się na naszym zdrowiu. Jak mówią specjaliści w tej dziedzinie, najważniejsze to stosowanie ich pod doświadczonym okiem fachowca, który właściwie dobierze nam dawki a także zadba o to, żeby zminimalizować efekty uboczne. Tak więc peptydy SARM są świetnym rozwiązaniem dla osób marzących o sylwetce kulturysty. Musimy tylko mieć na uwadze ich bezpieczne zażywanie oraz kupować je u poleconych osób.

Dodaj komentarz