Jedyne rozsądne wyjście to umieszczenie chorego w domu pomocy społecznej.

Dom opieki, dom seniora, albo dom pomocy społecznej to placówka, jaka oferuje 24 godzinną opiekę osobom jej wymagającym ze względu na niepełnosprawność, chorobę albo wiek. Czasami zdarza się tak, że nawet pozornie młodzi ludzie mają bardzo trudne wypadki, w wyniku których są w dużym stopniu niepełnosprawne, zaś rodzinie tej osoby brakuje profesjonalnego sprzętu albo kwalifikacji do tego, aby mieć możliwość stale się nią zajmować. Najlepszym dobrym rozwiązaniem może wtedy być umieszczenie poszkodowanego w tego rodzaju ośrodku.

 

Podobna sytuacja dotyczy ludzi w starszym wieku, które uległy wylewowi albo zawałowi. Czasami choroba ma łagodny przebieg zaś chory błyskawicznie wraca do sił, a w pewnych sytuacjach po hospitalizacji wymaga opieki profesjonalnej, jakiej najbliższa rodzina nie może zapewnić. W takiej sytuacji jedyne rozwiązanie to umieszczenie chorego w Dom Seniora. W tego typu placówce mają możliwość mieszkać osoby i młode jak również starsze. Przenigdy bowiem nie wiemy, co nam się w życiu przytrafi oraz jakie będą konsekwencje tych zdarzeń. Oczywiście nikt nie chce być bardzo chory do końca życia, lecz na to nie mamy wpływu. Właśnie z tego powodu działają tego rodzaju placówki, by bliska rodzina osoby, która nagle, niespodziewanie oraz czasami bez możliwości poprawy zdrowia zachorowała, mogła mieć opiekę, jakiej nie byłoby możliwości zagwarantować we własnym zakresie.

 

 

Taka decyzja jest z pewnością niezwykle trudna do podjęcia, bo wszakże ktoś bliski, z kimś mieszkaliśmy pod jednym dachem całe życie, choruje na tyle poważnie, że my nie posiadamy ani kwalifikacji, ani sprzętu do opieki nad najbliższym na poziomie jaki jest wymagany. Zespół domu opieki nad osobami niepełnosprawnymi albo starszymi z pewnością zatroszczy się o tą osobę na bardzo wysokim poziomie, ponieważ taka jest jego funkcja a także przeznaczenie.

Dodaj komentarz