Jak zaplanować natrysk w funkcjonalnej łazience?

Łazienka, w której króluje natrysk jest funkcjonalna, sprzyja porannym kąpielom i wieczornemu relaksowi. Co trzeba wiedzieć nim wybierzemy natrysk, który będzie funkcjonalny i estetyczny?

Praktyczne rozwiązania

Aranżacja łazienki, w której najważniejszym elementem jest natrysk powinna opierać się na kilku założeniach. Łazienka musi być estetyczna i praktyczna, a panel prysznicowy powinien mieć funkcje, które umożliwią relaks i wypoczynek po długim dniu pracy.

Aranżacja łazienki w dużej mierze opiera się na znalezieniu idealnego miejsca, w którym można umieścić natrysk. Najczęściej decydujemy się umieścić panele prysznicowe natryskowe na jednej ze ścian. Nie jest to jednak jedyne rozwiązanie. Bardzo ciekawie wygląda bateria natryskowa znajdująca się w rogu pomieszczenia.

Baterie natryskowe dostępne w https://tanialazienka.com/baterie-prysznicowe-natryskowe.html zamontowane w rogu kabiny są wyjątkowo korzystne, gdy mamy niewielką łazienkę i zależy nam na zaoszczędzeniu drogocennego miejsca. Montując natrysk należy przestrzegać zasady, która mówi, że głowica natryskowa nie może znajdować się w odległości mniejszej niż 15 cm nad głową kąpiącej się osoby. Oczywiście do pomiaru wybierany jest najwyższy członek rodziny.

Estetyka i wygląd

Aranżacja łazienki musi być nie tylko funkcjonalna, ale również elegancka. Rozwiązania, które są możliwe, w pomieszczeniu, w którym zdecydujemy się na natrysk są bardzo różnorodne i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Bardzo ważne jest dostosowanie rozwiązań do rozmiarów łazienki. Dzięki temu osiągniemy w pomieszczeniu harmonię i spójny wygląd.

Panele prysznicowe natryskowe mają bardzo eleganckie, nowoczesne kształty, które idealnie komponują się z łazienkami w nowoczesnym wydaniu. Wąski panel, który jest podświetlany oraz posiada liczne funkcje, takie jak hydromasaż czy termoregulacja to rozwiązanie, które sprawdzi się w łazience nowoczesnej, gdzie będzie uzupełnieniem stylu. W pomieszczeniu klasycznym będzie elementem dekoracyjnym, który przełamie standardowe rozwiązania i wprowadzi powiew świeżości.

Aranżacja łazienki, w której znajduje się natrysk nie jest łatwym zadaniem. Natrysk musi być tak zaprojektowany, by sprawiał, że łazienka będzie wydawała się duża i przestronna. W małych łazienkach ten efekt pomoże osiągnąć jasna kolorystyka oraz dobre oświetlenie, które pomoże optycznie powiększyć łazienkę. Większe łazienki dają szersze możliwości. Jest większa dowolność w zaplanowaniu miejsca ustawienia natrysku oraz wyboru panela prysznicowego.

Dodaj komentarz