Efekty androgenne przy peptydach SARM są dużo mniejsze.

Właściwie każdy, kto kiedyś bardzo interesował się kulturystyką oraz sportem a ponadto dążył do tego by zbudować sylwetkę sportowca, słyszał o różnorakich środkach wspomagających jej osiągnięcie. Peptydy SARM są takimi właśnie środkami, które ostatnio zyskały bardzo dużą popularność. Czy możemy stosować je bezpiecznie, bez skutków ubocznych?

Najpierw dowiedzmy się czym tak naprawdę są peptydy SARMy. Z angielskiego jest to skrót od „Selective Androgen Receptor Modulators”, co oznacza selektywny modulator receptorów androgenowych. Ich działanie tak samo jak w przypadku takich sterydów jak testosteron jest anaboliczne, lecz co istotne efekty androgenne w przypadku peptydów SARM są dużo mniejsze.

Jest to niewątpliwie ulga dla tych osób które boją się o problemy hormonalne oraz ginekomastię. Ponadto co ciekawe, SARM bardzo podobnie jak testosteron wyeksponują oraz wzmocnią mięśnie a oprócz tego sprawią, iż nasze kości będą znacznie mocniejsze a dodatkowo dodadzą sił, ale nie należy się obawiać podczas ich stosowania takich niechcianych efektów ubocznych jak choćby pojawienie się zmian na skórze czy obniżenie głosu. Stosując peptydy SARMy w bardzo wielu przypadkach zastanawiamy się, czy ich stosowanie nie odbije się negatywnie na naszym zdrowiu. Jak słusznie zauważają specjaliści, bardzo ważne jest to aby stosować je pod okiem eksperta, który profesjonalnie ustali dawki oraz zatroszczy się o to, ażeby zminimalizować skutki uboczne. Peptydy SARM są świetnym wyjściem dla osób marzących o kulturystycznej sylwetce. Należy jedynie pamiętać o ich bezpiecznym stosowaniu oraz kupnie u sprawdzonego sprzedawcy.

Dodaj komentarz