Budowa urządzeń oraz maszyn

Budowa maszyn na zamówienie muszą być zgodne z powszechnie obowiązującymi przepisami i normami, w tym zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy. Zgodność z normami, dotyczy zarówno sprzętów, takich jak pilarki taśmowe, pilarki tarczowe, strugarki, lecz również znacznie większych maszyn jak np. tych służących do podnoszenia ludzi, i gdzie występuje ryzyko upadku z wysokości większej niż trzy metry. Jednakże oprócz zgodności oraz bezpieczeństwa wyrobów ważna jest również ich jakość.

Produkty ze stali nierdzewnej, wyróżniają się bardzo dużą wytrzymałością na awarie mechaniczne i jak mówi ich nazwa nie ulegają korozji. Obróbkę takiej stali istnieje możliwość zrobić między innymi z pomocą frezarki albo tokarki. Usługi frezowania i toczenia mają na celu nadanie konkretnemu przedmiotowi pożądanego rozmiaru i kształtu, a także stopnia wygładzenia. Czym te dwie metody odróżniają się pomiędzy sobą? Toczenie odbywa się, poprzez ruch narzędzia tokarskiego równolegle albo prostopadle do płaszczyzny nieruchomego lub obracającego się przedmiotu poddawanego procesowi obrabiania. Proces toczenia, służy do otrzymania obiektu mającego kształt walcowaty lub kulisty.

Proces frezowania natomiast, to obróbka rzeczy która odbywa się przez skrawanie przyrządem nazywanym frezem, lub w wypadku techniki CNC frez sterowany numerycznie, który gwarantuje nam bardzo dużą precyzję wykonania. Sama obróbka wygląda tak, iż maszyna wykonuje ruch obrotowy, a obrabiany materiał – np. stal nierdzewna, ale również drewno czy tworzywa sztuczne – ruch posuwowy.

Dodaj komentarz